Права дитини

Основні права дитини закріплені в таких міжнародно-правових  документах, як Декларація правий дитини 1959 р. та Конвенція про права дитини 1989 р. Основними 9 принципами, які закріплені в цих документах є :

Принцип 1. Всі діти, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших поглядів, національного чи соціального походження, статусу власності, народження, мають права, що містяться в Декларації прав дитини 1959 р. та Конвенції про права дитини 1989 р.: «Ми – діти світу. Хто б не був нашими батьками, де б мі не жили, у що б не вірили, ставтеся до нас як до рівних»

Принцип 2. Дитина винна перебувати під особливим захистом, їй повинні бути надані всі можливості та умови для фізичного, психічного та соціального розвитку: “Захищайте нас, щоб мі могли рости гідно і вільно ”.

Принцип 3. Діти, що мають фізичні недоліки, розумову відсталість, соціальні негаразди, повинні отримати особливу увагу, навчання, лікування: “Якщо в нас є проблеми у фізичному чи розумовому плані - ще більше турбуйтеся про нас та враховуйте наші споживи”.

Принцип 4. Діти повинні розвиватися і виховуватися в сім’ї. Суспільство та уряд повинні забезпечити дітей, які не мають батьків, всіма необхідними умовами та підтримкою: “Дайте нам жити в сім’ї. Якщо сім’я не може про нас турбуватися, візьміть нас до себе”.

Принцип 5. У дитини є право на безоплатну обов'язкову освіту. Дитина також повинна мати можливість відпочивати: “Вчить нас добрі, щоб мі були щасливими і могли прожити життя”.

Принцип 6. Діти завжди мають бути першими серед тих, кому потрібно надати допомогу та підтримку: “Нехай у важкі часи мі будемо перші, кому ви надаватимете допомогу. Майбутнє світу залежить від нас”.

Принцип 7. Дитина повинна мати право на ім'я і громадянство. “Нехай у нас буде своє ім'я і земля, що ми можемо назвати своєї».

Принцип 8. Дитина винна бути захищена від всіх проявів жорстокості та експлуатації. Використання дитячої праці забороняється: “Захистить нас від жорстокості та від тих, хто може з нами погано поводитися.”

Принцип 9. Дитина винна бути захищена від всіх видів дискримінації та виховуватись у дусі взаєморозуміння, терпимості, дружби між людьми, загального братерства: “Виховуйте нас в умовах терпимості, любові та свободи. Коли ми виростемо, та також будемо пропагандувати світ та розуміння поміж людьми”.


Створіть свій вебсайт або інтернет-магазин за допомогою Mozello.

Швидко, просто, без програмування.

Поскаржитися на порушення Більше